piątek, sierpień 07, 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. będzie od tej pory w niedzielę o 7.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na żywo: TUTAJ.

1820202805spowza

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.08.2020r.

 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Przy wyjściach z kościoła na stolikach są wyłożone koszyczki, do których można składać ofiary na rodziny z Syrii Jeneat, Monuir i Fairouz oraz Osib i Bahia w ramach programu Rodzina Rodzinie, a także na najbiedniejszych parafian.
 • Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu (spowiedź św., przyjęcie Komunii św., modlitwa za Ojca św. oraz wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).
 • Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Przez cały czas wakacji nie będzie w niedzielę Mszy św. o 12.30. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. odprawiamy o 8.00, 9.30, 11.00 i 17.30. Ze względu na ograniczoną liczbę kapłanów i przepisy kościelne uniemożliwiające odprawienie dodatkowych Mszy św., w czasie wakacji jest inny porządek Mszy św. w dni powszednie. W poniedziałek, środę i piątek Msze św. są odprawiane o 17.30, a we wtorek i czwartek o 7.00. W sobotę porządek Mszy św. pozostaje bez zmian (7.00 i 17.30). Wyjątkiem są I czwartek i I piątek miesiąca, w które to dni będą dwie Msze św.: 7.00 i 17.30.
 • W poniedziałek, środę, piątek i sobotę zapraszamy o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo pierwszoczwartkowe, a w piątek nabożeństwo do NSPJ.
 • Rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Z tyłu kościoła na stoliku wystawiona jest Księga Trzeźwości, w której można zapisać swoje postanowienia trzeźwościowe i abstynenckie.
 • Nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej dotycząca wszystkich. Dalej jest ona podtrzymana dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Usprawiedliwieniem są też ważne powody, np. choroba, pielęgnacja niemowląt.
 • Nie ma już ograniczenia ilości osób na Mszach św. i nabożeństwach. Przypominamy, że należy mieć założoną maseczkę na twarzy i starać się zachować odpowiedni dystans od innych osób.
 • Jest możliwość normalnej spowiedzi w konfesjonale. Osoby, które wolałyby przystąpić do spowiedzi w innym pomieszczeniu, prosimy o powiadomienie spowiednika. Spowiedź w naszym kościele jest od 6.30 do 6.55 i 17.00 do 17.25 w dni powszednie oraz 15 minut przed mszami w niedziele.
 • Niestety, ponieważ ostatnio dokonano kradzieży w naszym kościele, jesteśmy zmuszeni dla bezpieczeństwa zamykać kościół. Otwarty będzie tylko przedsionek kościoła.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na spłatę remontu salek katechetycznych 3905 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie podziękowania tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne. Kolekta w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w stałych godzinach.
 • W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. będzie od tej pory w niedzielę o 7.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele.
 • Przy pojemniku na ubrania jest wystawiony pojemnik, do którego można składać plastikowe zakrętki. Dochód z ich zbycia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji IMPULS.