wtorek, czerwiec 02, 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Informujemy, że w kaplicy szpitalnej w WSS Nr 2 odwołane są Msze św. aż do podania innej informacji. Ks. kapelan odprawia przyjęte wcześniej intencje w naszym kościele. Transmisja Mszy św. na żywo: TUTAJ.

2805spowza

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

31.05.2020r.

 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na archidiecezję – na remont katedry katowickiej.
 • Zapraszamy dzisiaj o 17.00 na nabożeństwo majowe.
 • Od poniedziałku do soboty zapraszamy codziennie o 17.00 na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 • W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele są o 7.00, 9.30.16.30 i 17.30.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o 7.00, w czasie której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o błogosławieństwo Boże dla powołanych z naszej parafii oraz kapłanów i sióstr pracujących w naszej wspólnocie parafialnej. W tym dniu po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo pierwszoczwatkowe. W piątek po Mszy św. o 7.00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Dzieci i młodzież (za zgodą rodziców) zapraszamy na Mszę św. w piątek o 16.30. Pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.
 • W sobotę od 8.00 będzie miesięczny obchód chorych z udzielaniem sakramentów spowiedzi, Komunii św. i ew. sakramentu chorych. Chorych pragnących przyjąć kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W związku z najnowszym rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa od 17 maja jest możliwość normalnej spowiedzi w konfesjonale. Osoby, które wolałyby przystąpić do spowiedzi w innym pomieszczeniu, prosimy o powiadomienie spowiednika. Spowiedź w naszym kościele jest od 6.30 do 6.55 i 17.00 do 17.25 w dni powszednie oraz 15 minut przed mszami w niedziele. Będzie również możliwość spowiedzi w sobotę od 16.30. Przypominamy jednocześnie, że okres spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca).
 • Obowiązują nowe złagodzone zasady funkcjonowania w czasie pandemii, również w przestrzeni sakralnej. Od wczoraj nie ma ograniczenia ilości osób na Mszach św. i nabożeństwach. Przypominamy, że należy mieć założoną maseczkę na twarzy i starać się zachować odpowiedni dystans od innych osób.
 • Zostaje również przywrócona formacja grup dorosłych, dziecięcych i młodzieżowych (za zgodą rodziców) oraz służba ministrancka.
 • Do soboty obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej dotycząca wszystkich, później dotyczyć będzie ona tylko osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Usprawiedliwieniem są też ważne powody, np. choroba, pielęgnacja niemowląt.
 • Trwa czas Pierwszych Komunii świętych. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa z dn. 25.03.2020r. (patrz nasza strona internetowa), jest możliwość ustalenia z proboszczem innego terminu (nawet indywidualnego lub w małych grupach – może być również w dzień powszedni). Muszą być spełnione jednak warunki: sama uroczystość musi odbyć się w kościele wg zasad obowiązujących w danym dniu (np. maseczki na twarzy, odpowiednie odległości itp.). W wypadku podjęcia decyzji o innym terminie, bardzo prosimy o telefoniczny lub osobisty kontakt z proboszczem. Zachęcamy rodziców dzieci, ze względu na dobro Waszych pociech, do wybrania takiego terminu. Niektóre osoby już podjęły już decyzję o pójściu ich dzieci w innych terminach w małych grupach.
 • Niestety, ponieważ ostatnio dokonano kradzieży w naszym kościele, jesteśmy zmuszeni dla bezpieczeństwa zamykać kościół. Otwarty będzie tylko przedsionek kościoła.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Tydzień temu na spłatę obrazów św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny 2541 zł. Szczególnie podziękowania tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne. Kolekta w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w normalnych godzinach: w poniedziałek i piątek od 9.00 do 11.00 oraz we wtorek i czwartek od 16.00 do 18.00.
 • W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13.00. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.