wtorek, październik 20, 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. będzie od tej pory w niedzielę o 7.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na żywo: TUTAJ.

1820202805spowza

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020r.

 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na przeznaczona na misje.
 • Ze względu na obowiązujące obostrzenia w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 125 osób. Do kościoła mogą wejść tylko osoby z karteczkami, które są wyłożone na stolikach przy wejściach. Prosimy również o zachowanie dystansu od innych osób i zakrywanie ust i nosa maseczką.
 • W obecnej sytuacji obowiązuje dyspensa (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
 • Trwa październik - miesiąc różańcowy. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00, a w soboty i niedziele o 16.45.
 • Rozpoczęliśmy (mimo obostrzeń związanych z koronawirusem) kolejny rok pracy formacyjnej w naszych grupach przyparafialnych dorosłych, młodzieżowych i dziecięcych. Zapraszamy w piątek o 16.00 na spotkanie Dzieci Maryi, również w piątek po wieczornej Mszy św. na spotkanie Oazy młodzieżowej, w sobotę o 10.00 na spotkanie ministrantów i lektorów. Zachęcamy chłopców po I Komunii św. i starszych do włączenia się w grupę ministrancką.
 • W czwartek o 19.00 zapraszamy na spotkanie do Sali Ducha Świętego członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 • W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odwołujemy Bal Wszystkich Świętych.
 • Jest możliwość normalnej spowiedzi w konfesjonale. Osoby, które wolałyby przystąpić do spowiedzi w innym pomieszczeniu, prosimy o powiadomienie spowiednika. Spowiedź w naszym kościele jest od 6.30 do 6.55 i 17.00 do 17.25 w dni powszednie oraz 15 minut przed Mszami św. w niedziele.
 • Niestety, ponieważ ostatnio dokonano kradzieży w naszym kościele, jesteśmy zmuszeni dla bezpieczeństwa zamykać kościół. Otwarty będzie tylko przedsionek kościoła.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne.
 • Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone z tyłu kościoła na stoliku. Kolekta w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w naszej parafii.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w stałych godzinach.
 • W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. jest sprawowana w szpitalu w niedzielę o 7.00 oraz w sobotę o 19.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele.
 • Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.
 • Przy pojemniku na ubrania jest wystawiony pojemnik, do którego można składać plastikowe zakrętki. Dochód z ich zbycia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji IMPULS.