czwartek, kwiecień 22, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. będzie od tej pory w niedzielę o 7.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na żywo: TUTAJ.

1820202805spowza

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nowe sedlilia do naszego prezbiterium.
 • Dzisiaj i za tydzień Msze św. będą o 6.45, 8.00, 9.30,11.00, 12,30, 16.00,17.30 i 18.45 . W Mszach św. można również uczestniczyć w przekazie medialnym w naszych salkach katechetycznych. W czasie Komunii św. będzie tam możliwość przyjęcia Ciała Chrystusa. O 12.05 i 18.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii św. dla tych, którzy uczestniczyli we Mszy św. przez media.
 • Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma św.
 • Ze względu na obowiązujące obostrzenia w naszym kościele we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 40 osób. Do kościoła mogą wejść tylko osoby z karteczkami, które są wyłożone na stolikach przy wejściach. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie tych obostrzeń oraz również o zachowanie dystansu 1,5 m od innych osób i zakrywanie ust i nosa maseczką.
 • W obecnej sytuacji obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane, szczególnie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych.
 • Jest możliwość normalnej spowiedzi w konfesjonale. Osoby, które wolałyby przystąpić do spowiedzi w innym pomieszczeniu, prosimy o powiadomienie spowiednika.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy również za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne. Kolekta zbierana za tydzień w niedzielę będzie na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 • Z tyłu kościoła na stolikach są wyłożone najnowsze numery „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł.
 • W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. jest sprawowana w szpitalu w niedzielę o 7.00 oraz w sobotę o 19.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele.
 • Na placu probostwa jest wystawiony pojemnik, do którego można składać plastikowe zakrętki. Dochód z ich zbycia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji IMPULS.