niedziela, grudzień 05, 2021

II NIEDZIELA ADWENTU

• Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Na stolikach są wyłożone koszyczki, do których można złożyć ofiary na rodziny z Syrii, którym pomaga nasza parafia w rama programu Rodzina Rodzinie.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 zapraszamy dzieci do Sali Ducha Świętego na spotkanie ze św. Mikołajem.
  • Dziś o 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Trwa przygotowanie do Bożego Narodzenia. Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci od poniedziałku do soboty na Msze św. roratne, które będziemy odprawiali o 6.45.
  • Od poniedziałku do soboty (oprócz środy) zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.
  • We wtorek od 9.00 prosimy mężczyzn o pomoc w stawianiu szopki w kościele.
  • W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawimy wg porządku świąt zniesionych (7.00, 9.30, 16.30 i 17.30). Na Mszę św. o 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Na jej zakończenie poświęcimy im medaliki i krzyżyki. O 12.00 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Godziny Łaski.
  • W niedzielę za tydzień po Mszach św. o 9.30, 11.00 i 12.30 zapraszamy do kawiarenki-Sali Ducha Świętego na kawę, herbatę i dobre ciastko dla budowania wspólnoty Kościoła.
  • Zespół Caritas (Charytatywny) zwraca się z prośbą o informację o osobach z parafii, które potrzebują pomocy materialnej. Ich dane można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
  • Podobnie jak w poprzednim roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do uczestniczenia wg poniższego planu w Mszach św. kolędowych w intencji mieszkańców. Pragniemy wyprosić dla wszystkich domowników błogosławieństwo na Rok 2022. Dajemy również możliwość tym, którzy mają potrzebę zaproszenia kapłana na odwiedziny kolędowe w Waszych domach. Można to zrobić do Świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia) zapisując swoją rodzinę na listę, która znajduje się w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Prosimy jednak zachować porządek, który został tam ustalony. Odwiedziny duszpasterskie będą się rozpoczynały w danym dniu o godz. 17.00. Plan Mszy św. kolędowych jest w naszej gazetce „Blask Krzyża” oraz na internetowej stronie parafialnej.
  • W kancelarii i zakrystii przyjmujemy rezerwację wszystkich intencji mszalnych na rok 2022.
  • W zakrystii, kancelarii i u młodzieży przed kościołem są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół wigilijny, pobłogosławione opłatki oraz kartki świąteczne.
  • Dziś po Mszach św. młodzież z Fundacji Impuls rozprowadza wieńce adwentowe. Ofiary są przeznaczone na cele fundacji.
  • Ruszyła świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są, podobnie jak w ubiegłych latach, zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

W naszym kościele znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Wystarczy wziąć bombkę z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę. Dary pozostawione w tym roku pod choinką zostaną przekazane konkretnie na pomoc dzieciom z Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego „Betlejem” w Jastrzębiu-Zdroju. Siostra dyrektor Zakładu przekazała listę potrzebnych przedmiotów. Jest ona na ulotkach wyłożonych na stolikach z tyłu kościoła.

• Obecnie w naszym kościele obowiązuje limit 300 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. W kościele prosimy o bezwzględne zachowanie dystansu 2 m od innych osób i zakrywanie ust i nosa maseczką.
  • Została odwołana dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszach św. niedzielnych i świątecznych. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji (choroba, opieka nad małymi dziećmi, obłożnie chorymi itp.) nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
  • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy również za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać mężczyznom za pomoc przy stawianiu szopki przy probostwie.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzewania kościoła i salek. Również za tydzień na stolikach będą koszyczki, do których będzie można składać ofiary na Fundację Papieską Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Z tyłu kościoła na stolikach są wyłożone najnowsze numery „Gościa Niedzielnego”. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży z lampionem roratnym do złożenia.
  • Na placu probostwa jest wystawiony pojemnik, do którego można składać plastikowe zakrętki. Dochód z ich zbycia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji IMPULS.