środa, listopad 25, 2020

RODZINA RODZINIE

Nasza parafia uczestniczy w Programie Rodzina Rodzinie, przez który pomaga rodzinom z Syrii.

Obecnie pomagamy następującym rodzinom:

Opis rodziny:

Mounir i Fairouz mieszkają w Aleppo. Mounir choruje na serce i nie jest w stanie podjąć pracy. Ich sytuacja materialna jest bardzo trudna. Jedyne co mają to mieszkanie na własność. Nie stać ich jednak na opłatę rachunków czy wyżywienia. Mają dorosłe dzieci, które same także nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb,a tym bardziej pomóc rodzicom. Rodzina należy do kościoła syriacko-prawosławnego.
Osib i Bahia to starsze małżeństwo z Aleppo. Oboje mają problemy ze zdrowiem i każdego miesiąca potrzebują opłacić leki. Ponadto wynajmują mieszkanie, co jest dodatkowym kosztem. Mają dorosłe dzieci, które same także nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb, a tym bardziej pomóc rodzicom. Rodzina należy do kościoła syriacko-prawosławnego.

Janeat jest osobą starszą i wdową. Nie posiada stałego źródła utrzymania ani emerytury. Choruje na nadciśnienie. Nie ma dzieci, przez co dziś może liczyć wyłącznie na pomoc z parafii. Jedyne co ma to mieszkanie, nie stać jej jednak na opłacenie rachunków za prąd i gaz, potrzebuje również wsparcia w zakupie żywności i leków. Należy do kościoła syriacko-prawosławnego.

Otrzymaliśmy e-maila z podziękowaniem o następującej treści:syria