PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019r.

 

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na spłatę remontu salek katechetycznych.

2. Zapraszamy dziś o 17:00 na nabożeństwo majowe. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy św. wieczornej (o ok. 18:10), a w soboty i niedziele o 17:00.

3. Od poniedziałku do soboty od 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Przed nią o ok. 16:45 zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również codziennie o 6:20 zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca.

4. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest czerwcowy „Mały Gość Niedzielny”. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu miesiącu na remonty i inwestycje w naszym kościele.

5. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: ołtarz I przy ul. Kusocińskiego (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego w blokach o numerach parzystych (nr 2 - 60) oraz domków jednorodzinnych, ołtarz II przy ul. Marusarzówny (o pomoc prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w blokach o numerach nieparzystych (nr 1 - 41) oraz Al. Jana Pawła II; ołtarz III przy posesji państwa Szmuk (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w domach o numerach parzystych (nr 2 – 24); ołtarz IV przy ul. Czecha (o pomoc prosimy mieszkańców domów przy ulicach Czecha, Królowej Jadwigi, Jagiełły, Jagiellończyka). W przyszły wtorek (28 maja) po nabożeństwie majowym o ok. 18:40 (salka pod kościołem) zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie ołtarzów.

6. W sobotę 25 maja (wyjazd o 7:30) będzie pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagewnikach oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł.

7. W niedzielę 26 maja będzie Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd o 7:00. Koszt 20 zł. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Lekarzy, pielęgniarki, położne i cały personel WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zapraszamy również do wyjazdu na Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w niedzielę 26 maja 2019r. Wyjazd o godz. 7.15 spod WSS Nr 2. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy są przyjmowane w kaplicy szpitalnej.

9. Już teraz informujemy, ze tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie w Jastrzębiu- Zdroju w niedzielę 9 czerwca. Rozpocznie się o 15:30 przy kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończy przy naszym kościele festynem rodzinnym.

10. Fundacja IMPULS zaprasza w sobotę 25 maja do sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr1 do Marklowic (koło Wodzisławia Śl.) na koncert charytatywny zespołu UNIVERSE, z którego dochód będzie przeznaczony na chore Oliwię i Sylwię. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w zakrystii.

11. Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na Targi pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 24 maja br. w godz. 10:00-12:00 w Hali Sportowej „Omega” przy ul Harcerskiej 14A w Jastrzębiu-Zdroju. Szczególnie zapraszają wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy.

12. W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Zapisy na rekolekcje w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.