PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

07.07 – 21.07.2019

___________________________________________________________________________________________________________________________

07.07. Niedziela: 14 Niedziela zwykła

Godz. 800 Przez wstawiennictwo NMP Nieustającej Pomocy o błogosławieństwo Boże dla członkiń Żywego Różańca, ich rodzin i opiekuna ks. Proboszcza.

930 Dziękczynna z okazji 60. rocznicy urodzin Anny, o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Św. Anny na dalsze lata życia.

1100 Chrzty i roczki.

1700 Nieszpory niedzielne

1730 Za + Krystynę Keler w 1. rocznicę śmierci.

___________________________________________________________________________________________________________________________

08.07. Poniedziałek: Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Godz. 1730 Za ++ rodziców Małgorzatę i Władysława w kolejne rocznice śmierci i pokrewieństwo z obu stron.

___________________________________________________________________________________________________________________________

09.07. Wtorek: Dzień powszedni

Godz. 700 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Jacka, Edwarda, Małgorzatę, Franciszka, Jadwigę, Bolesława i pokrewieństwo.

___________________________________________________________________________________________________________________________

10.07. Środa: Dzień powszedni

Godz. 1730 Za ++ męża Mariusza Bodio w 9. rocznicę śmierci, dziadków Gertrudę i Tadeusza, wujka Piotra w kolejną rocznicę śmierci.

________________________________________________________________________________­___________________________________________

11.07. Czwartek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Godz. 700 Za ++ ojca Jerzego w kolejną rocznicę śmierci, Adama, Piotra, Kazimierę, Mirosława, Wacława, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

___________________________________________________________________________________________________________________________

12.07. Piątek: Wspomnienie w. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Godz. 1730 Za ++ Krystynę i Henryka i dusze czyśćcowe.

___________________________________________________________________________________________________________________________

13.07. Sobota: wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Godz. 700 Za ++ z rodziny Osuch i Suski.

1400 Ślub rzymski: Podlak – Kłopeć.

1730 Za + brata Jerzego.

___________________________________________________________________________________________________________________________

14.07. Niedziela: 15 Niedziela zwykła

Godz. 800

930 Za + Otona Bortlik w 1. rocznicę śmierci.

1100 Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie dla córki Jolanty z okazji kolejnych urodzin oraz o opiekę Anioła Stróża dla wnuczki Klaudii.

1700 Nieszpory niedzielne

1730 Za + Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB, potrzebne łaski i zdrowie dla wnuka Szymona z okazji 5. urodzin.

___________________________________________________________________________________________________________________________

15.07. Poniedziałek: Wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Godz. 1730 Msza dziękczynna z okazji 18. urodzin syna Mikołaja.

___________________________________________________________________________________________________________________________

16.07. Wtorek: Wspomnienie NMP z Góry Karmel

Godz. 700 Za ++ Stanisława Toczek oraz z rodziny Toczek, Kurzydło i dusze czyśćcowe.

___________________________________________________________________________________________________________________________

17.07. Środa: Dzień powszedni

Godz. 1730 Za ++ rodziców Marię i Edwarda Panek w kolejne rocznice śmierci.

________________________________________________________________________________­___________________________________________

18.07. Czwartek: Dzień powszedni

Godz. 700 Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia dla męża Stefana z okazji urodzin.

___________________________________________________________________________________________________________________________

19.07. Piątek: Dzień powszedni

Godz. 1730 Do opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie dla Joanny z okazji kolejnych urodzin.

___________________________________________________________________________________________________________________________

20.07. Sobota: Dzień powszedni

Godz. 700

1730 Za ++ zięcia Bogdana, rodziców Anielę i Stanisława oraz braci Tadeusza i Jana w kolejne rocznice śmierci.

___________________________________________________________________________________________________________________________

21.07. Niedziela: 16 Niedziela zwykła

Godz. 800 Zza ++ Annę i Alojzego Szymik, córki Anielę i Irenę, syna Stanisława i dusze czyśćcowe.

930 Z okazji kolejnych urodzin Joanny z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia.

1100 Chrzty i roczki.

1700 Nieszpory niedzielne.

1730 Za ++ rodziców Andrzeja i Józefę Senderskich, rodzeństwo, rodziców Leona i Felicję, rodzeństwo i z rodziny Zamojda.

 

21.02. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

godz. 8.00 – Za ++ rodziców z obu stron, brata Józefa Gwiszcz, siostrę Helenę i szwagra Jana Zabłockich, szwagrów Józefa i Wiktora Kuś w kolejną rocznicę śmierci

9.30 Za ++ rodziców Gertrudę i Piotra, siostrę Irenę, Ireneuszę i szwagra Mateusza

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla wnuczki Nikoli z okazji 15 rocznicy urodzin i Adrianny z okazji 8 rocznicy urodzin, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Sylwii i Rafała

12.30 – Za dzieci przyjmujące chrzest św., ich rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę chrztu

16.45 – Gorzkie Żale

17.30 – Za ++ Jadwigę i Stanisława Krzystek

22.02. PONIEDZIAŁEK – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

godz. 7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Genowefy z okazji kolejnej rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ rodziców Michała i Ste

19.06. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

godz. 8.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Igora, Wiktora i ich mamy z okazji urodzin, oraz taty z okazji imienin

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Eweliny i Łukasza z okazji 1 rocznicy ślubu, Anny i Aleksandra z okazji 10 rocznicy ślubu, oraz z okazji urodzin Anny

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla wnuczka Kamila z okazji 10 rocznicy urodzin, wnuczka Piotra z okazji 3 rocznicy urodzin, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Joanny i Krzysztofa

12.30 – Za dzieci przyjmujące chrzest św., ich rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę chrztu

17.00 – Nieszpory

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata pożycia dla Marii i Wojciecha z okazji 36 rocznicy ślubu

20.06. PONIEDZIAŁEK

godz. 7.00 – Za + Annę Karaś z okazji rocznicy urodzin

17.30 – Za + Krystynę Maksymow w 16 rocznicę śmierci

21.06. WTOREK – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

godz. 7.00 – 1. Za ++ Jana Kuś, żonę Stefanię, Edmunda Szlachta i ich rodziców

2. Za + Władysława Skoczylas w 15 rocznicę śmierci

17.30 – Za ++ Alojzego Brawańskiego, jego rodziców, teściów, brata, bratową, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz + Mariana Zalewskiego

22.06. ŚRODA

godz. 7.00 – 1. Za + matkę Zofię Roszczak w 6 rocznicę śmierci i ++ z pokrewieństwa z obu stron

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Wacława z okazji 70 rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ męża Jana Sitko w 6 rocznicę śmierci, rodziców Agnieszkę i Ryszarda Krótki, teściów Martę i Stanisława Sitko, brata, siostrę, 3 szwagrów oraz dziadków i krewnych z obu stron

23.06. CZWARTEK

godz. 7.00 – Za ++ Apolonię i Władysława Kasperczyków oraz ++ z rodziny Kasperczyków i Bielasiów

17.30 – Za ++ męża Kazimierza, syna Andrzeja oraz rodziców z obu stron

24.06. PIĄTEK – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

godz. 7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaski Ducha Świętego i zdrowie ciała i duszy dla wnuka Grzegorza z okazji kolejnej rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ ciocię Janinę oraz Władysława Wróbel

25.06. SOBOTA

godz. 7.00 – Za + Piotra Wolaka – ofiara od koleżanek i kolegów z pracy

13.00 – Ślub: Szombara – Ragus

14.15 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Krystyny i Władysława z okazji 50 rocznicy ślubu

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata dla Krystyny i Janusza Zawiślak z okazji 40 rocznicy ślubu

26.06. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

godz. 8.00 – Za ++ rodziców Agnieszkę i Rafaela oraz Ewę i Alojzego, ++ z rodzin Tyman, Zawiślak, Salamon, Sieroń i Naruszewicz

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Agnieszki i Pawła z okazji kolejnej rocznicy ślubu

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego opiekę Aniołów Stróżów i zdrowie dla wnuczki Martynki z okazji 13 rocznicy urodzin, wnuczki Wiktorii z okazji 10 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo w rodzinie Eweliny i Mariusza

12.30 – 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB Fatimskiej i zdrowie dla Krzysztofa z okazji kolejnej rocznicy urodzin

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie na dalsze lata pożycia dla Małgorzaty i Marcina Orawskich z okazji 10 rocznicy ślubu, oraz 40 rocznicy urodzin Marcina

17.00 – Nieszpory

17.30 – Za + matkę Halinę Kuzak i ++ z rodziny

 

fanię Medygrał, Marcina i Walerię Kasztelan, oraz ++ z pokrewieństwa z obu st

15.05. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

godz. 8.00 – Za parafian

9.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata dla syna Łukasza z okazji 30 rocznicy urodzin

12.30 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony

17.00 – Nabożeństwo majowe

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla Antosia z okazji 8 rocznicy urodzin

16.05. PONIEDZIAŁEK – Święto NMP Matki Kościoła

godz. 7.00 – Za ++ rodziców i krewnych Sióstr Salezjanek

9.30 – Za ++ Józefa, Zofię i Stanisława

16.30 – Za ++ Franciszka i Annę Kąsek, dwóch synów, rodziców z obu stron, Alojzego i Józefę Fojcik, dwóch synów i synową, Pawła i Stefanię Szmuk

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie dla Ksymeny i Ireneusza Sitkowski z okazji 10 rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny

17.05. WTOREK

godz. 7.00 – 1. W pewnej intencji

2. Do Bożej Opatrzności w intencji ojca, z podziękowaniem za łaski w leczeniu choroby, z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji

17.30 – Za ++ Ryszarda, Dorotę Wróbel i ++ rodziców z obu stron

18.05. ŚRODA

godz. 7.00 – O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla siostry Aleksandry z okazji imienin

17.30 – Za ++ Bronisławę i Józefa Główczyk, Ryszarda Ogonowskiego i dusze w czyśćcu cierpiące

19.05. CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

godz. 7.00 – Za ++ Zygmunta Brockiego w kolejną rocznicę śmierci, Małgorzatę, ojca Stefana, dziadków i ++ z pokrewieństwa

17.30 – Za członków grupy „Spotkania biblijne”, ich rodziny, całą naszą parafię, dzieło II Synodu Archidiecezji Katowickiej - aby Słowo Boże było natchnieniem i przewodnikiem

20.05. PIĄTEK

godz. 7.00 – Za ++ matki Annę i Michalinę oraz matkę chrzestną Martę

17.30 – ...

21.05. SOBOTA - Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

godz. 7.00 – Za + żonę Zenonę Urbańską w 5 rocznicę śmierci, ++ rodziców, teściów, braci, bratową, szwagra, szwagierkę, synową i dusze w czyśćcu cierpiące

12.00 – Ślub: Płaszczyk – Stebel

17.30 – Za + córkę Barbarę Szabałowską w 20 rocznicę śmierci oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron

22.05. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

godz. 8.00 – Za + męża Henryka Rakoczy w 3 rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin Rakoczy, Wideński, Spyrka

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata dla męża Łucjana z okazji kolejnej rocznicy urodzin

11.00 – Za dzieci obchodzące pierwszą rocznicę Komunii Świętej

12.30 – Za ++ matkę Albinę, ojca Jana w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa Parma, Malcharczyk i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – Nabożeństwo majowe

17.30 – Do MB Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na każdy kolejny dzień życia dla córki Grażyny z okazji 50 rocznicy urodzin

 

ron

23.02. WTOREK

godz. 7.00 – Za ++ rodziców Marię i Ewalda Opolków, ojca Stanisława Lewko, Krystynę Jermak, oraz ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

17.30 – Za ++ Joannę Perzyński, jej dzieci, Karola i Stefanię Szymik, Karola i Hildegardę Chromy, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące

24.02. ŚRODA

godz. 7.00 – Za + Eugenię

17.30 – Za ++ córkę Annę, rodziców, teściów, + Beatę, oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron

25.02. CZWARTEK

godz. 7.00 – Za + Marię Freihofer – ofiara od sąsiadów

17.30 – Za ++ Teresę i Jana Gnutek i ++ z rodziny

26.02. PIĄTEK

godz. 7.00 – Za + Franciszka Kidonia i ++ z jego rodziny

17.30 – Za + Elżbietę Pacyna i ++ z rodziny

27.02. SOBOTA

godz. 7.00 – Za ++ brata Mieczysława Kubiak, siostrę Elżbietę oraz ++ z pokrewieństwa Kubiak i Gajda

17.30 – Za ++ Józefa Łuczak w 1 rocznicę śmierci i Annę Muszyńską w 1 rocznicę śmierci

28.02. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

godz. 8.00 – Za ++ Mariana Satława w kolejną rocznicę urodzin, żonę, rodziców i teściów

9.30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia dla Bogusławy i Marka Stachurskich z okazji 35 rocznicy ślubu

11.00 – Za ++ rodziców Ludwika i Anastazję, braci Tadeusza i Stanisława i za ++ z rodziny

12.30 – Za + córkę Agnieszkę Półtorak w 2 rocznicę śmierci i za ++ z rodziny

16.45 – Gorzkie Żale

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Zuzanny z okazji 10 rocznicy urodzin