Sakrament Małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego osobiście w godzinach urzędowania kancelarii trzy miesiące przed zawarciem małżeństwa.

W kancelarii parafialnej przedstawiają osobiście następujące dokumenty:

• metryki chrztu do ślubu kościelnego (ważność: 6 miesięcy) z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania;
  • dowody osobiste;
  • zaświadczenie o uczestniczeniu w naukach przedmałżeńskich i w dniu skupienia dla narzeczonych (można donieść później);
  • zaświadczenie ze spotkania z Powierniczką Rodzin (można donieść później);
  • ostatnie świadectwo z katechezy szkolnej (z ostatniej klasy szkoły średniej lub ponadgimnazjalnej) lub w wypadku nie uczestniczenia w katechezie zaświadczenie o ukończeniu katechumenatu przedmałżeńskiego,
  • w przypadku wdowców - metryka śmierci współmałżonka;
  • w przypadku ślubu konkordatowego - dokumenty do zawarcia ślubu z Urzędu Stanu Cywilnego (można donieść później).

TERMINY DNI SKUPIENIA I NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH

W niektórych miejscach naszej archidiecezji są organizowane specjalne kursy przedmałżeńskie, których ukończenie jest równoznaczne z uczestniczeniem w naukach przedmałżeńskich. W Jastrzębiu-Zdroju takie kursy będą w naszej parafii w terminach 5-6.10.2016r. i 1-2.04.2017r. oraz w Parafii NSPJ w terminach 4-5.02.2016r. i 10-11.06.2016r. (patrz. strona logowania-zapisów na kurs).

Można je odbyć również w innych parafiach, np. NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu - Zdroju.

KATECHUMENAT PRZEDMAŁŻEŃSKI

(katecheza przeznaczona dla tych którzy nie ukończyli jej w szkole średniej lub ponadgimnazjalnej)

Seria I : Październik - 11; 18; 25;

Listopad - 8; 15; 22; 29;

Grudzień - 6; 13; 20;

( za wyjątkiem 01.11.2016 r. )

Seria II : Marzec - 7; 14; 21; 28;

Kwiecień - 4; 18; 25;

Maj - 9; 16; 23;

( za wyjątkiem 11.04.2017 r.)

Spotkania odbywają się przez 10 kolejnych wtorków o godz. 19:00 w Parafii

Św. Brata Alberta w Jastrzębiu- Zdroju ul. Wielkopolska 20 a /salka w Domu Parafialnym/