Sakrament Małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego osobiście w godzinach urzędowania kancelarii sześć miesięcy przed zawarciem małżeństwa.

W kancelarii parafialnej przedstawiają osobiście następujące dokumenty:

• metryki chrztu do ślubu kościelnego (ważność: 6 miesięcy) z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania;
  • dowody osobiste;
  • zaświadczenie o uczestniczeniu w naukach przedmałżeńskich i w dniu skupienia dla narzeczonych (można donieść później);
  • zaświadczenie ze spotkania z Powierniczką Rodzin (można donieść później);
  • ostatnie świadectwo z katechezy szkolnej (z ostatniej klasy szkoły średniej lub ponadgimnazjalnej) lub w wypadku nie uczestniczenia w katechezie zaświadczenie o ukończeniu katechumenatu przedmałżeńskiego,
  • w przypadku wdowców - metryka śmierci współmałżonka;
  • w przypadku ślubu konkordatowego - dokumenty do zawarcia ślubu z Urzędu Stanu Cywilnego (można donieść później).

TERMINY DNI SKUPIENIA I NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH

W naszej parafii nauki przedmałżeńskie będą  30 marca 2019r. ( w godz. 9.00 - 15.00), a Dzień Skupienia dla Narzeczonych 31 marca 2019r. ( w godz. 14.00-ok. 16.45).

W niektórych miejscach naszej archidiecezji są organizowane specjalne kursy przedmałżeńskie, których ukończenie jest równoznaczne z uczestniczeniem w naukach przedmałżeńskich. W Jastrzębiu-Zdroju takie kursy będą w naszej parafii w terminach: 20-21.10.2018r. i 18-19.05.2018r. oraz w parafii NSPJ w terminach: 26-27.01.2019r. i 2-3.03.2018r. (patrz. strona logowania-zapisów na kurs).

Można je odbyć również w innych parafiach, np. NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu - Zdroju.

KATECHUMENAT PRZEDMAŁŻEŃSKI

(katecheza przeznaczona dla tych którzy nie ukończyli jej w szkole średniej lub ponadgimnazjalnej)

Parafia św. Katarzyny, Jastrzębie – Zdrój

Dom Parafialny

Sobota godz. 16.00

Część I

od 22 września do 24 listopada 2018 r.

Cześć II

od 2 marca do 11 maja 2019 r.

Spotkania prowadzi ks. Andrzej Kotula