Sakrament Małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego osobiście w godzinach urzędowania kancelarii trzy miesiące przed zawarciem małżeństwa.

W kancelarii parafialnej przedstawiają osobiście następujące dokumenty:

• metryki chrztu do ślubu kościelnego (ważność: 6 miesięcy) z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania;
  • dowody osobiste;
  • zaświadczenie o uczestniczeniu w naukach przedmałżeńskich i w dniu skupienia dla narzeczonych (można donieść później);
  • zaświadczenie ze spotkania z Powierniczką Rodzin (można donieść później);
  • ostatnie świadectwo z katechezy szkolnej (z ostatniej klasy szkoły średniej lub ponadgimnazjalnej) lub w wypadku nie uczestniczenia w katechezie zaświadczenie o ukończeniu katechumenatu przedmałżeńskiego,
  • w przypadku wdowców - metryka śmierci współmałżonka;
  • w przypadku ślubu konkordatowego - dokumenty do zawarcia ślubu z Urzędu Stanu Cywilnego (można donieść później).

TERMINY DNI SKUPIENIA I NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH

W niektórych miejscach naszej archidiecezji są organizowane specjalne kursy przedmałżeńskie, których ukończenie jest równoznaczne z uczestniczeniem w naukach przedmałżeńskich. W Jastrzębiu-Zdroju takie kursy będą w naszej parafii w terminach: 10-11.03.2018r., 14-15.04.2018r., 9-10.06.2018r. (patrz. strona logowania-zapisów na kurs).

Można je odbyć również w innych parafiach, np. NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu - Zdroju.

KATECHUMENAT PRZEDMAŁŻEŃSKI

(katecheza przeznaczona dla tych którzy nie ukończyli jej w szkole średniej lub ponadgimnazjalnej)

seria jesienna-pierwsze spotkanie:
środa 18.10.2017r. o 18.30
seria wiosenna-pierwsze spotkanie:
środa 21.02.2018r. o 18.30

Spotkania odbywają się przez 10 kolejnych śród o godz. 18:30

w Parafii św. Barbary w Jastrzębiu- Zdroju ul. Ks. Bp. Herberta Bednorza 1A (Przyjaźń) w salce katechetycznej