Sakrament Bierzmowania

Stałe przygotowanie do bierzmowania odbywa się w ramach trzeciej klasy gimnazjum - katechezy szkolnej i spotkań w parafii, celebracji Eucharystii, Sakramentu Pokuty.

W roku 2015 Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w piątek 19 czerwca o 17.30.

Osoby starsze, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania powinny zgłosić się do kancelarii. Sakramentu Bierzmowania osobom dorosłym udziela Ksiądz Biskup w archikatedrze zasadniczo w wyznaczone czwartki:
lutego
kwietnia
czerwca
września
listopada

W mocy pozostaje ustalona praktyka:

• pragnący przyjąć Sakrament Bierzmowania zgłaszają się u duszpasterza we własnej parafii;
  • przygotowanie katechetyczne i Spowiedź św. odbywa się w parafii macierzystej kandydata;
  • parafia prowadząca przygotowanie zgłasza kandydata do Bierzmowania w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej na 10 dni przed terminem.
  • W dniu Bierzmowania w katedrze odbywa się:

WPROWADZENIE LITURGICZNE o godz. 17.15
MSZA ŚW. Z UDZIELANIEM SAKRAMENTU o godz. 18.00