PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.02.2018r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym kościele – na spłatę organów liturgicznych. Przed kościołem po Mszach św. Zespół Caritas (Charytatywny) zbiera ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

2. Dziś o 16.45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Od poniedziałku do soboty (oprócz piątku) od 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, którą kończyć będzie błogosławieństwo. Przed nią o ok. 16.45 zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również codziennie o 6.15 zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Zespół Caritas (Charytatywny) na spotkanie.

5. Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o 17.00 dla dzieci oraz po wieczornej Mszy św. o ok. 18.00 dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę o 16.45. Na Drogę Krzyżową dla dorosłych przyjmujemy zalecki (wypominki) za zmar¬łych. Blankiety są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przypominamy, że przez publiczne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu (spowiedź, wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa za Ojca św.). Za zmarłych zalecanych odprawimy 5 Mszy św.

6. W czwartek o 19.00 zapraszamy na spotkanie na probostwo pary żyjące w związkach niesakramentalnych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 zapraszamy na Mszę św. za kapłanów i siostry zakonne oraz z prośbą o nowe powołania z naszej parafii. Również w czwartek po Mszy św. o 7.00 będzie nabożeństwo powołaniowe. W piątek po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W piątek o 16.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież do sakramentu po-kuty i pojednania, a o 16.30 na Mszę św. szkolną.

8. W sobotę o 6.10 Legion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP.

9. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i mijającym miesiącu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. Za tydzień Zespół Caritas (Charytatywny) będzie zbierał po Mszach św. ofiary na najbiedniejszych parafian i na pomoc rodzinie w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie”.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy marcowy „Mały Gość Niedzielny” z obrazkiem św. Ojca Pio i jego radami dotyczącymi dobrej spowiedzi św.

12. W najbliższą sobotę (3 marca) od 9.00 (do ok. 15.00) będą w naszej parafii nauki przedmałżeńskie, a w niedzielę za tydzień (4 marca) od 14.00 (do ok. 16.30) Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa w najbliższych miesiącach.

13. Grupa Męska Strona Rzeczywistości przygotowała Jastrzębską Ekstremalną Drogę Krzyżową, która będzie w piątek 16 marca. Rozpocznie się Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła (na Bożka). Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Szczegóły są podane na plakatach, naszej stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej „Blask Krzyża”. Z tyłu na stoliku są wyłożone ulotki, które można zabrać, a na któ-rych jest podany sposób zapisania się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jednocześnie informujemy, że Jastrzębska Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie w piątek 23 marca. Rozpocznie się ona o 19.00 przy kościele św. Barbary i Józefa Robotnika na Przyjaźni a zakończy przy kościele NSPJ.

14. Przypominamy, że przy probostwie jest pojemnik na używaną odzież. Można w nim składać używane nie zniszczone ubrania. Najlepiej zapoznać się z instrukcją umieszczoną na pojemniku. Z każdego kilo-grama odzieży część dochodu będzie przeznaczona na Fundację IMPULS.

 

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.