PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

OGŁOSZENIA

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

15.09.2019r.

1. Dzisiaj przypada w naszej wspólnocie UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Kazania głosi ks. Waldemar Maciejewski. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy przyniesione do kościoła krzyże, a po Mszach św. jest możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask płynących z Krzyża Chrystusa i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

2. Przypominamy, że można dziś zyskać odpust zupełny nawiedzając nasz kościół i odmawiając Ojcze nasz oraz Skład Apostolski, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu (tj. spowiedź święta, przyjęcie Komunii św. i brak przywiązania do wszelkiego rodzaju grzechów nawet powszednich).

3. Dziś o 17.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Od poniedziałku do soboty od 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Przed nią o ok. 16:45 zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również codziennie o 6:20 zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca.

5. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny, a tym samym spotkania naszych grup formacyjno - modlitewnych. Zapraszamy chętnych do włączenia się w te grupy. Wykaz grup parafialnych jest umieszczony na stronie internetowej parafii www.parafiaswkrzyza.pl.

6. W piątek o16.00 zapraszamy dziewczynki na Dzieci Maryi, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież oazową i tych, którzy chcieliby się włączyć w tę wspólnotę, zaś w sobotę o 10:00 wszystkich ministrantów oraz tych chłopców i młodzieńców, którzy chcą zostać ministrantami.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” z dołączoną linijką i naklejką. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzewania kościoła.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu i miesiącu na remonty i inwestycje w naszym kościele.

9. W naszym kościele spowiedź jest w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św., a w niedziele 15 minut przed mszami (oprócz Mszy św. wieczornej).

10. 16, 18 i 20 września woluntariusze będą ewangelizować naszą parafię. W te dni o 20:00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Od czwartku 26 września o 19:30 (następne czwartki od 18:45) zapraszamy do naszego kościoła na Seminarium Odnowy Wiary. To forma rekolekcji „w domu” trwająca 11 czwartków przeznaczona dla osób dorosłych. Zapisy chętnych do uczestniczenia w nim są w kancelarii parafialnej i zakrystii. To dobry sposób, żeby przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele.

11. We wtorek o 18.15 zapraszamy na spotkanie w salce (wejście od strony parkingu) rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o 19:30 zapraszamy Duszpasterską Radę Parafialną na spotkanie w salce.

12. Ze względu na Seminarium Odnowy Wiary, które będzie w kolejne czwartki, Msze św. z modlitwą o uzdrowienie będą odprawiane do końca roku w ostatnie środy miesiąca: 26 września, 30 października i 27 listopada o godz. 19.00.

13. Od października w czwartki o 16:30 będą katechezy dla dzieci sześcioletnich pragnących przystąpić do wczesnej Komunii św. Zachęcamy rodziców żyjących w sakramentalnych małżeństwach i praktykujących do przygotowania swoich dzieci do wczesnej Komunii św. i umożliwienia im w ten sposób wcześniejszego pełnego uczestniczenia we Mszy św. Prosimy zgłosić chęć uczestniczenia w nich w kancelarii parafialnej.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.