PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Ogłoszenia
Email Drukuj PDF

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019r.

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remonty i inwestycje w kościele – na spłatę remontu salek katechetycznych pod kościołem.

2. Dziś po wszystkich Mszach św. zapraszamy do nowo wyremontowanych salek, gdzie jest możliwość napicia się kawy lub herbaty oraz zjedzenia ciasta i oczywiście przez rozmowy budowania wspólnoty z uczestnikami liturgii.

3. Dziś o 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

4. Od poniedziałku do soboty od 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Przed nią o ok. 16:45 zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również codziennie o 6:20 zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca.

5. We wtorek o 16:30 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. szkolną na zakończenie roku szkolnego 2018/2019, w czasie której podziękujemy Bogu za ten czas i wszelkie otrzymane łaski. Przed Mszą św. o 16:00 będzie możliwość spowiedzi.

6. W czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: ołtarz I przy ul. Kusocińskiego (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego w blokach o numerach parzystych (nr 2 - 60) oraz domków jednorodzinnych, ołtarz II przy ul. Marusarzówny (o pomoc prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w blokach o numerach nieparzystych (nr 1 - 41) oraz Al. Jana Pawła II; ołtarz III przy posesji państwa Szmuk (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w domach o numerach parzystych (nr 2 – 24); ołtarz IV przy ul. Czecha (o pomoc prosimy mieszkańców domów przy ulicach Czecha, Królowej Jadwigi, Jagiełły, Jagiellończyka).

7. Uczestnicząc w procesji składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Do procesji po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy szczególnie dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu. Wszystkich parafian zachęcamy do udekorowania okien. Po procesji będą jeszcze Msze św. o 11:00, 12:30 i 17:30. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas uczestniczenie we Mszy św. Od dziś jest wystawiony w kościele koszyk, do którego prosimy składać płatki kwiatów do sypania przez dzieci w procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała, aż do następnego czwartku zapraszamy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczynającej się o 17:00 na procesję teoforyczną wokół kościoła. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o 17:00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych zbierają ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem na spłatę remontu salek katechetycznych). Każdy zbierający posiada opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy osoby, które pragną włączyć się w zbieranie ofiar o odebranie list z kancelarii parafialnej.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest wakacyjny „Mały Gość Niedzielny” z dołączoną bransoletką silikonową.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Kazania wygłosi ks. Tadeusz Kalisz i po Mszach św. zbierze ofiary na budowę kościoła NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

11. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać sponsorom, wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu i włączyli się w Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny na jego zakończenie. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na rzecz podopiecznych Przedszkola Specjalnego w Jastrzębiu-Zdroju.

12. Zbliża się czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z praktyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

13. Przypominamy, ze od pierwszej niedzieli lipca i przez cały czas wakacji nie będzie Mszy św. w niedziele o 12:30. Prze lipiec i sierpień Msze św. będziemy odprawiali w niedzielę o 8:00, 9:30, 11:00 i 17:30. Ze względu na ograniczoną liczbę kapłanów i przepisy kościelne uniemożliwiające odprawienie dodatkowych Mszy św., w czasie wakacji będzie inny porządek Mszy św. w dni powszednie. W poniedziałek, środę i piątek Msze św. będą odprawiane o 17:30, a we wtorek i czwartek o 7:00. W sobotę porządek Mszy św. pozostaje bez zmian (7:00 i 17:30). Wyjątkiem są liturgiczne I czwartek i I piątek miesiąca, w które to dni będą dwie Msze św.: 7:00 i 17:30.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.

Poprawiony: niedziela, 16 czerwca 2019 08:17