PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Ogłoszenia
Email Drukuj PDF

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

14.04.2019r.

 

1. Dziś o 16:45 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym kościele. Za ławkami przy wejściu głównym do kościoła jest wystawiona skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć kartki wielkanocne i paschaliki na stół wielkanocny, z których dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej archidiecezji. Kancelaria parafialna nie będzie czynna od Wielkiej Środy do świąt wielkanocnych.

4. Od poniedziałku do środy od 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. Od WIELKIEGO CZWARTKU wieczorem rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Rano w tym dniu nie ma Mszy św. O 16:30 zapraszamy dzieci, chorych i osoby starsze na Mszę św. recytowaną. O godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na MSZĘ SWIĘTĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 22:00.

6. W WIELKI PIĄTEK Katolików od 14 lat do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a od 18 do 60 roku życia powinniśmy zachować post (czyli trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). W tym jedynym dniu w roku nie ma Mszy św. O 10:00 ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Przyjmujemy na nią zalecki (wypominki) za zmarłych, które można składać w zakrystii. Przez cały dzień zapraszamy na adorację Jezusa w Ciemnicy, a o godz. 19:00 na CEREMONIE LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do 22:00. O 21:00 serdecznie zapraszamy mężczyzn do włączenia się w specjalnie dla nich przygotowaną adorację.

7. Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia. We Wielki Piątek i we Wielką Sobotę będzie ona o 15:00, w święta wielkanocne o 16:45 połączona z nieszporami, a w dni Oktawy Wielkanocnej o 16:45 po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W WIELKĄ SOBOTĘ adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od 7:00 do 19:00. Plan adoracji jest wywieszony w gablotkach. Od 10:00 do 16:00 co godzinę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny (o 15:00 nowenna do Bożego Miłosierdzia i po niej poświęcenie pokarmów). O godz. 21:00 zapraszamy na MSZĘ ŚWIĘTĄ WIGILII PASCHALNEJ. Prosimy przynieść na nią świece z okapnikami. Po niej będzie PROCESJA REZUREKCYJNA. Prosimy o włączenie się w nią pocztów sztandarowych oraz górników do niesienia baldachimu. Po niej prosimy wszystkich chętnych, o pomoc w sprzątaniu kościoła.

9. W WIELKĄ NIEDZIELĘ-NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. będą o 8:00, 9:30,11:00, 12:30 i 17:30. O 16:45 zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia..

10. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy o 8:00 na Ciemną jutrznię prowadzoną przez Ruch Światło-Życie.

11. SPOWIEDŹ ŚWIETA będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w wtorek i środę od 16:00. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież, żeby wyspowiadali się w przeznaczonym dla nich czasie i nie powiększali kolejek w czasie spowiedzi dla dorosłych (szczególnie w Triduum Paschalne). Spowiedź dla dorosłych będzie:

- w Wielki Poniedziałek od 16:00;

- w Wielką Środę od 19.30 – 21.00 (tzw. wieczór konfesjonału). Zapraszamy wszystkich w tym dniu na 19.00 na nabożeństwo pokutne połączone z rachunkiem sumienia. Jest to okazja, aby dobrze przygotować się do przyjęcia rozgrzeszenia w spowiedzi sakramentalnej;

- w Wieki Czwartek od 15.00 – 18.30

- w Wielki Piątek od 7.00 do 18.30 (przerwa 12.30 -13.30)

- w Wielką Sobotę od 7.00 do 18.30 (przerwa 12.30 -13.30).

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dzieciom polecamy majowego „Małego Gościa Niedzielnego” z CD zawierającym piosenki dziecięcego zespołu „Arka Noego”. W naszej gazetce parafialnej „Blask Krzyża” jest plan spowiedzi i ceremonii w Wielkim Tygodniu.

13. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.

Poprawiony: niedziela, 14 kwietnia 2019 05:49