PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Ogłoszenia
Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU- GAUDETE

17.12.2017r.

 

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym kościele.

2. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć w sklepiku parafialnym (przy bocznym wyjściu) świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone na stół wigilijny, opłatki oraz kartki świąteczne oraz bilety (40 zł, 60 zł, 80 zł) na niezwykły koncert „Betlejem w Spodku”, który będzie 29.12.2017r.

3. Dziś i przez cały okres kolędowy nie ma nieszporów niedzielnych.

4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą kończyć będzie błogosławieństwo. Przed adoracją o ok. 16.45 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci, od poniedziałku do piątku na Msze św. roratne, które odprawiamy o 6.45.

6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest codziennie w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. oraz od 17.00 do 17.25. (oprócz sobót, w które są odwiedziny kolędowe), a w niedziele 15 minut przed wszystkimi Mszami św. dopołudniowymi (przed Mszą św. o 17.30 nie ma spowiedzi).

7. Do spowiedzi przedświątecznej zapraszamy:

- w piątek od 9.00 do 11.00; od 15.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież; od 17.00 do 20.30 dla dorosłych;

- w sobotę od 6.30 do 18.00 (z przerwą od 12.00 do 13.30) dla dorosłych;

- w niedzielę przed Mszami św. oraz od 14.30 do 17.30 (prosimy wziąć pod uwagę, że jest to niedziela i sprawowane są Msze św. w czasie, których jest ograniczona możliwość spowiedzi – dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi we wcześniejsze dni).

8. W niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie ma postu, jednakże zachęcamy do praktykowania tej polskiej tradycji. Zapraszamy wszystkich na Uroczystą Mszę św. Pasterską o 24.00. Kolekta zbierana na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

9. W poniedziałek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugie święto Msze św. będziemy odprawiać w porządku niedzielnym. W te dni zapraszamy o 17.00 na nieszpory kolędowe. W piątek (drugie święto) kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

10. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Terminy odwiedzin kolędowych publikujemy na parafialnej stronie internetowej oraz są wywieszone w gablotkach. Prosimy zgłosić ewentualne pomyłki. Ofiary zbierane w czasie kolędy są przeznaczone na spłatę nowych organów liturgicznych.

11. Zapraszamy do odwiedzenia i pomodlenia się przy szopkach. Szopka z figurami wykonanymi przez jastrzębskiego rzeźbiarza Jerzego Soremskiego i żywymi zwierzętami będzie czynna od wigilii (24.12.2017r.) od 19.00 do 2.00 (25.12.2017r.). Obydwie szopki: „żywą” i tę w kościele będzie można odwiedzić od 25.12.2017r. do 6.01.2018r. w godz. 8.00-20.00 (w kościele do wieczornej Mszy św. o 17.30).

12. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy mężczyznom za postawienie szopki przy probostwie oraz w kościele oraz wszelkie inne prace. W sobotę o 18.30 prosimy o pomoc chętnych parafian w wysprzątaniu kościoła na święta.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy styczniowy „Mały Gość Niedzielny”.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 06:17