PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Ogłoszenia
Email Drukuj PDF

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 

II NIEDZIELA ADWENTU

 

9.12.2018r.

1. Dziś po Mszach św. przed kościołem Zespół Caritas (Charytatywny) zbiera ofiary na Fundusz Pomocy na Wschodzie.

2. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć w sklepiku parafialnym (przy wyjściu bocznym) świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone na stół wigilijny, opłatki, kartki świąteczne oraz bilety (50 zł, 60 zł, 80 zł) na niezwykły koncert kolęd „Betlejem w Spodku”, który będzie 3 stycznia 2019r. o godz. 19:00. Bilety można również nabyć www.bilety24.pl .

3. Dziś i przez cały okres kolędowy nie ma nieszporów niedzielnych.

4. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci, od poniedziałku do piątku na Msze św. roratne, które odprawiamy o 6:45.

5. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

6. W czwartek od 8:30 prosimy o pomoc mężczyzn w stawianiu zabudowań szopki w kościele.

7. Zapraszamy mężczyzn na czuwanie adwentowe z Karolem Cierpicą, porucznikiem uczestniczącym m.in. w misji w Afganistanie. Czuwanie będzie w piątek 14 grudnia w naszym kościele. Rozpocznie się o 20:00, a zakończy o ok. 22:00.

8. Za tydzień w niedzielę, po mszach młodzież z naszej Oazy będzie sprzedawać świąteczne ozdoby w ramach kiermaszu Bożonarodzeniowego.

9. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce, zamieszczony w parafialnej gazetce „Blask Krzyża” i umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Przyjmujących kolędę prosimy o przygotowanie na kartce intencji, w której rodzina chciałaby pomodlić się wraz z kapłanem i umieszczenie jej na stoliku z przygotowanym krzyżem, świecami, wodą święconą i ew. Pismem świętym. Ofiary kolędowe są zbierane na remont salek katechetycznych pod kościołem.

10. Dalej przyjmujemy rezerwacje intencji Mszy św. na rok 2019. Można je rezerwować w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W czasie Mszy św. barbórkowej zebraliśmy 1407 zł, które przeznaczamy na replikę Całunu Turyńskiego, która w Wielkim Poście będzie zamontowana w kaplicy św. Barbary. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

12. Polecamy „Gościa Niedzielnego z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny”.

13. Już teraz informujemy, że okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie dla dzieci w piątek 21 grudnia od 16:00; dla dorosłych w piątek 21 grudnia od 9:00 do 11:00 i od 17:00 do 22:00, w sobotę 22 grudnia od 13:00 do 18:30, w niedzielę 23 grudnia od 14:30 do 18:30, w wigilię 24 grudnia od 6:30 do 15:00.

14. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 22 grudnia. Już teraz chorych można zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

15. Nauczycieli zapraszamy na Dzień Skupienia, który odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia w Parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Początek o godz. 18:45. Poprowadzi je ks. Przemysław Nowak - katecheta i wikariusz parafii św. Jadwigi w Rybniku. Szczegóły są podane na plakatach.

16. 14 grudnia od 16:00 do 19:00 oraz ,15 i 16 grudnia w godzinach 10:00 – 19:00 w Galerii Zdrój oraz na Lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju będziecie mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku. Rejestracja będzie prowadzona w ramach akcji „Dzień Dawcy szpiku dla Górnika z Jastrzębia Zdroju i Innych!”. Rejestracja jest bezpłatna. Wszystkie osoby w wieku 18-55 lat, w ogólnie dobrym stanie zdrowia mogą zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku. Rejestracja jest bardzo łatwa, zajmuje około 12 minut i składa się z trzech etapów: wstępny wywiad medyczny, wypełnienie formularza z danymi osobowymi oraz pobranie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Są dwie metody pobrania szpiku do przeszczepu:

· Pierwsza z nich to pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej . Metoda ta stosowana jest w 80% przypadków. Zazwyczaj wiąże się ona z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

· Drugą metodą jest pobranie szpiku z talerza kości biodrowej. Metoda ta wiąże się z 2-3 dniowym pobytem w szpitalu ze względu na konieczność znieczulenia ogólnego.

Szpik NIE jest pobierany z kręgosłupa! To mit! Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na ogłoszeniu w gablotce oraz do rejestracji.

17. Już teraz informujemy, że młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach "Panamy na Śląsku". Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W czasie spotkania młodzież będzie uczestniczyła w eucharystii, uwielbieniu i koncertach zespołów: niemaGotu, ON1, ks. Jakub Bartczak. Szczegółowe informacje oraz zakup biletów na stronie: http://mlodzidlamlodych.pl/

18. Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Jeśli więc wymyśliłeś i zaprojektowałeś coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie skonstruował i chcesz pokazać to światu, do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz wezmą udział w plebiscytach, w których najbardziej inspirujący wynalazek wybiorą: publiczność festiwalu, komisja ekspercka oraz media. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.

1.1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na wymianę pokrycia dachu na naszym kościele.

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. (o ok. 18.00), a w soboty i niedziele o 17.00.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek po nabożeństwie majowym (o ok. 18.40) zapraszamy mężczyzn na spotkanie liturgicznej służby dorosłych.

5. W niedzielę 25 maja przypada coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn do Piekar Śląskich. Zachęcamy do wyjazdu na nią. Koszt wyjazdu autokarem wynosi 15 zł. Można się na nią zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa na wieczorną Mszę św. o 17.30, która rozpocznie w naszym kościele „Randkę małżeńską”. Po niej warsztaty pomagające ocieplić relacje małżeńskie. Prowadzić je będzie ks. Jarosław Ogrodniczak – duspaterz diecezjalny rodzin.

7. W zakrystii są do zaku

1. Dzisiaj o 16.45 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za kierowców z błogosławieniem pojazdów.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy od 17.00 na adorację Najświętszego Sakramen-tu, którą kończyć będzie błogosławieństwo.

3. Trwają wakacje i obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. niedzielnych (8.00, 9.30, 11.00 i 17.30). Przez całe wakacje nie ma Mszy św. o 12.30.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po po-rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W piątek po porannej Mszy św. bę-dzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę po Mszy św. rannej odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o 6.15 Le-gion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do NS NMP.

5. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafial-nej.

6. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając kościół parafialny, odmówić „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu (spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu nawet powszedniego).

7. W sobotę od 8.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Chęć przyjęcia kapłana z po-sługą sakramentalną prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc ofiary złożone w minionym tygodniu przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wymianę dachu na naszym kościele 4590 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Kusocińskiego 2,4,6,8 i 10.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Zachęcamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do zapisania się na peregrynację Ikony Świętej Rodziny.

12. W środę o 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła będzie Msza św. na rozpoczęcie Ja-strzębskiej (w ramach rybnickiej) Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Trwa czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z prak-tyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.

 

pienia płyty CD pt. ,,Jan Paweł II – Miłość mi wszystko wyjaśniła" z utworami różnych wykonawców. Płyta jest w cenie 20 zł a całkowity zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc młodzieży ze Wschodu która będzie chciała przyjechać na ŚDM do Krakowa

8. Zbliża się kolejne spotkanie młodych Lednica 2014. W tym roku spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego spotkania. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 0:00 z 6 na 7 czerwca. Powrót 8 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu to 90 złoty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z wieloma ciekawymi artykułami oraz dodatkami o „Metropolitalnym Święcie Rodziny” oraz adhortacją Jana Pawła II o rodzinie „Familiaris Consortio”. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny” oraz polecamy wiele innych czasopism religijnych.

10. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu. Podziękowanie kierujemy rów­nież do wszystkich, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy o pomoc w wysprzątaniu kościoła mieszkających przy ul. Marusarzówny Czecha i Sobieskiego.

11. Zapraszamy na warsztaty "Przed nami małżeństwo" wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Początek w sobotę 14 czerwca 2014 r. (od 9.00 do ok. 17.00), kontynuacja w niedzielę 15 czerwca (od 14.00 do ok.19.00). Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się na naszej internetowej stronie parafialnej. Konieczne jest, ze względów organizacyjnych, zapisanie się na warsztaty.

12. Zbliża się Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 20 czerwca. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: Ołtarz I na skraju lasu (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego 5-43 nieparzyste), Ołtarz II przy ul. Astrów, Ołtarz III ul. Goździków Ołtarz IV przy ul. Bratków.

13. Podobnie, jak w ubiegłych latach przedstawiciele grup parafialnych będą zbierali ofiary przed Bożym Ciałem na kwiaty do ołtarzy oraz remonty i inwestycje w naszym kościele (tym razem jeszcze na wymianę dachu na naszym kościele). Zbiórki rozpoczną się od niedzieli 15 czerwca. Każdy zbierający będzie posiadał opieczętowane listy, na których ofiarodawcy powinni potwierdzić podpisem wielkość złożonej ofiary i zaświadczenie z imieniem, nazwiskiem i numerem dowodu osobistego oraz oryginalnym podpisem proboszcza i pieczątkami parafii. Prosimy zwracać uwagę na te dokumenty, aby wyeliminować ewentualne nieuczciwe osoby chcące podszyć się pod przedstawicieli parafii. Za każdy dar serca z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zespół Szkół Salezjanek znajdujący się w naszej parafii ogłasza nabór kandydatów do I klasy gimnazjum. Szczegóły na plakatach i w Szkole salezjańskiej.

Poprawiony: niedziela, 09 grudnia 2018 18:14