PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Intencje Mszalne
Email Drukuj

10 – 17.11.2019

____________________________________________________________________________________________________________________

10.11. Niedziela: 32 Niedziela Zwykła

Godz. 800 Za ++ Teresę i Stanisława Grochowczyk, rodziców z obu stron, Amelię i Eugeniusza Różnieckich.

930 Za ++ rodziców Janinę i Wilhelma, brata Zdzisława Janowskiego w kolejne rocznice śmierci, siostrę Krystynę Puza
i pokrewieństwo.

1100 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Anioła Stróża oraz zdrowie dla Wojciecha z okazji 9 urodzin.

1230 Za ++ Annę i Franciszka Kąsek, dwóch synów, dwie synowe, Józefa i Alojzego Fojcik, dwóch synów i synowe, wnuka, Pawła i Stefanię Szmuk, Jerzego i Krystynę Górczyńskich, zięcia Grzegorza Król.

1645 Nieszpory niedzielne

1730 Za ++ Mariana Rybackiego i rodziców z obu stron.

11.11. Poniedziałek: Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

Godz. 700 Za ++ rodziców Wiktorię i Antoniego, siostry Annę i Zofię, brata Antoniego i pokrewieństwo.

1730 I. Do Dzieciątka Jezus z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę MB i Anioła Stróża dla wnuczki Hanny z okazji 8 urodzin.

II. Za + Włodzimierza Kordiak, ++ z rodziny Kordiak, Wieczorek, Żabickich.

________________________________________________________________________________________________________

12.11. Wtorek: Wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika

Godz. 700 Za ++ Zdzisława Izdebskiego i z rodziny Kopińskich i Izdebskich.

1730 I. Za ++ rodziców Eufrozynę i Włodzimierza Hołówsko, Annę i Tadeusza Miler, pokrewieństwo z obu stron i dusze czyśćcowe.

II. Za + Agnieszkę Magiera w 7 rocznicę śmierci.

________________________________________________________________________________________________________

13.11. Środa: Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Godz. 700 I. Za ++ szwagra Bronisława Bugajskiego, pokrewieństwo Ociepka, Guzy, Pedrycz, Siekierski, Bugajski i dusze czyśćcowe.

II. Za ++ zalecanych.

1730 Za ++ Tadeusza, Mariannę, Stanisławę, Józefa, Stanisława Wdowiak, Józefa Dziędziel, siostry Anielę i Elfrydę.

________________________________________________________________________________­____________________________________

14.11. Czwartek: Dzień powszedni

Godz. 700 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Edwarda, Jacka, Małgorzatę, Franciszka, Jadwigę, Bolesława i pokrewieństwo.

1730 Za + męża Ignacego Michajluk w kolejną rocznicę śmierci.

II. Za ++ zalecanych.

________________________________________________________________________________________________________

15.11. Piątek: Dzień powszedni

Godz. 700 Za ++ teściową Helenę oraz Krystynę i Andrzeja.

1730 I. Za ++ męża Zbigniewa Kocuper w 7 rocznicę śmierci, rodziców Helenę i Michała, brata Józefa, teściów Jadwigę i Władysława oraz z rodziny z obu stron i wszystkie dusze czyśćcowe.

II. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia dla syna Marcina i synowej Wiktorii z okazji 30 urodzin.

________________________________________________________________________________________________________

16.11. Sobota: Dzień powszedni

Godz. 700 I. Za ++ rodziców z obu stron i ++ z rodziny i pokrewieństwa.

II. Za ++ rodziców Antoniego i Marię Byczek oraz Franciszka I Franciszkę Zientek.

1730 Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę MB i św. Józefa dla Emilii i Leona z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz z okazji kolejnych urodzin męża Leona.

________________________________________________________________________________________________________

17.11. Niedziela: 33 Niedziela Zwykła

Godz. 800 Za ++ rodziców Adelę i Stanisława, dziadków Aleksandra i Józefa, brata Henryka, bratową Stanisławę oraz pokrewieństwo.

930 I. Za++ rodziców w kolejne rocznice śmierci Stanisławę i Henryka Płoteckich oraz ++ z rodziny.

II. Za + Jana Jurek w 30 dni po śmierci.

1100 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę MB i Anioła Stróża oraz zdrowie dla Martyny z okazji 5 urodzin.

1230 Chrzty i roczki.

1645 Nieszpory niedzielne

1730 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia dla Jerzego z okazji 89 rocznicy urodzin.

21.02. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

godz. 8.00 – Za ++ rodziców z obu stron, brata Józefa Gwiszcz, siostrę Helenę i szwagra Jana Zabłockich, szwagrów Józefa i Wiktora Kuś w kolejną rocznicę śmierci

9.30 Za ++ rodziców Gertrudę i Piotra, siostrę Irenę, Ireneuszę i szwagra Mateusza

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla wnuczki Nikoli z okazji 15 rocznicy urodzin i Adrianny z okazji 8 rocznicy urodzin, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Sylwii i Rafała

12.30 – Za dzieci przyjmujące chrzest św., ich rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę chrztu

16.45 – Gorzkie Żale

17.30 – Za ++ Jadwigę i Stanisława Krzystek

22.02. PONIEDZIAŁEK – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

godz. 7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Genowefy z okazji kolejnej rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ rodziców Michała i Ste

19.06. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

godz. 8.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Igora, Wiktora i ich mamy z okazji urodzin, oraz taty z okazji imienin

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Eweliny i Łukasza z okazji 1 rocznicy ślubu, Anny i Aleksandra z okazji 10 rocznicy ślubu, oraz z okazji urodzin Anny

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla wnuczka Kamila z okazji 10 rocznicy urodzin, wnuczka Piotra z okazji 3 rocznicy urodzin, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Joanny i Krzysztofa

12.30 – Za dzieci przyjmujące chrzest św., ich rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę chrztu

17.00 – Nieszpory

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata pożycia dla Marii i Wojciecha z okazji 36 rocznicy ślubu

20.06. PONIEDZIAŁEK

godz. 7.00 – Za + Annę Karaś z okazji rocznicy urodzin

17.30 – Za + Krystynę Maksymow w 16 rocznicę śmierci

21.06. WTOREK – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

godz. 7.00 – 1. Za ++ Jana Kuś, żonę Stefanię, Edmunda Szlachta i ich rodziców

2. Za + Władysława Skoczylas w 15 rocznicę śmierci

17.30 – Za ++ Alojzego Brawańskiego, jego rodziców, teściów, brata, bratową, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz + Mariana Zalewskiego

22.06. ŚRODA

godz. 7.00 – 1. Za + matkę Zofię Roszczak w 6 rocznicę śmierci i ++ z pokrewieństwa z obu stron

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Wacława z okazji 70 rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ męża Jana Sitko w 6 rocznicę śmierci, rodziców Agnieszkę i Ryszarda Krótki, teściów Martę i Stanisława Sitko, brata, siostrę, 3 szwagrów oraz dziadków i krewnych z obu stron

23.06. CZWARTEK

godz. 7.00 – Za ++ Apolonię i Władysława Kasperczyków oraz ++ z rodziny Kasperczyków i Bielasiów

17.30 – Za ++ męża Kazimierza, syna Andrzeja oraz rodziców z obu stron

24.06. PIĄTEK – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

godz. 7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaski Ducha Świętego i zdrowie ciała i duszy dla wnuka Grzegorza z okazji kolejnej rocznicy urodzin

17.30 – Za ++ ciocię Janinę oraz Władysława Wróbel

25.06. SOBOTA

godz. 7.00 – Za + Piotra Wolaka – ofiara od koleżanek i kolegów z pracy

13.00 – Ślub: Szombara – Ragus

14.15 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Krystyny i Władysława z okazji 50 rocznicy ślubu

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata dla Krystyny i Janusza Zawiślak z okazji 40 rocznicy ślubu

26.06. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

godz. 8.00 – Za ++ rodziców Agnieszkę i Rafaela oraz Ewę i Alojzego, ++ z rodzin Tyman, Zawiślak, Salamon, Sieroń i Naruszewicz

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Agnieszki i Pawła z okazji kolejnej rocznicy ślubu

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego opiekę Aniołów Stróżów i zdrowie dla wnuczki Martynki z okazji 13 rocznicy urodzin, wnuczki Wiktorii z okazji 10 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo w rodzinie Eweliny i Mariusza

12.30 – 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB Fatimskiej i zdrowie dla Krzysztofa z okazji kolejnej rocznicy urodzin

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie na dalsze lata pożycia dla Małgorzaty i Marcina Orawskich z okazji 10 rocznicy ślubu, oraz 40 rocznicy urodzin Marcina

17.00 – Nieszpory

17.30 – Za + matkę Halinę Kuzak i ++ z rodziny

 

fanię Medygrał, Marcina i Walerię Kasztelan, oraz ++ z pokrewieństwa z obu st

15.05. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

godz. 8.00 – Za parafian

9.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

11.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata dla syna Łukasza z okazji 30 rocznicy urodzin

12.30 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony

17.00 – Nabożeństwo majowe

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla Antosia z okazji 8 rocznicy urodzin

16.05. PONIEDZIAŁEK – Święto NMP Matki Kościoła

godz. 7.00 – Za ++ rodziców i krewnych Sióstr Salezjanek

9.30 – Za ++ Józefa, Zofię i Stanisława

16.30 – Za ++ Franciszka i Annę Kąsek, dwóch synów, rodziców z obu stron, Alojzego i Józefę Fojcik, dwóch synów i synową, Pawła i Stefanię Szmuk

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie dla Ksymeny i Ireneusza Sitkowski z okazji 10 rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny

17.05. WTOREK

godz. 7.00 – 1. W pewnej intencji

2. Do Bożej Opatrzności w intencji ojca, z podziękowaniem za łaski w leczeniu choroby, z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji

17.30 – Za ++ Ryszarda, Dorotę Wróbel i ++ rodziców z obu stron

18.05. ŚRODA

godz. 7.00 – O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla siostry Aleksandry z okazji imienin

17.30 – Za ++ Bronisławę i Józefa Główczyk, Ryszarda Ogonowskiego i dusze w czyśćcu cierpiące

19.05. CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

godz. 7.00 – Za ++ Zygmunta Brockiego w kolejną rocznicę śmierci, Małgorzatę, ojca Stefana, dziadków i ++ z pokrewieństwa

17.30 – Za członków grupy „Spotkania biblijne”, ich rodziny, całą naszą parafię, dzieło II Synodu Archidiecezji Katowickiej - aby Słowo Boże było natchnieniem i przewodnikiem

20.05. PIĄTEK

godz. 7.00 – Za ++ matki Annę i Michalinę oraz matkę chrzestną Martę

17.30 – ...

21.05. SOBOTA - Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

godz. 7.00 – Za + żonę Zenonę Urbańską w 5 rocznicę śmierci, ++ rodziców, teściów, braci, bratową, szwagra, szwagierkę, synową i dusze w czyśćcu cierpiące

12.00 – Ślub: Płaszczyk – Stebel

17.30 – Za + córkę Barbarę Szabałowską w 20 rocznicę śmierci oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron

22.05. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

godz. 8.00 – Za + męża Henryka Rakoczy w 3 rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin Rakoczy, Wideński, Spyrka

9.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata dla męża Łucjana z okazji kolejnej rocznicy urodzin

11.00 – Za dzieci obchodzące pierwszą rocznicę Komunii Świętej

12.30 – Za ++ matkę Albinę, ojca Jana w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa Parma, Malcharczyk i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – Nabożeństwo majowe

17.30 – Do MB Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę MB i zdrowie na każdy kolejny dzień życia dla córki Grażyny z okazji 50 rocznicy urodzin

 

ron

23.02. WTOREK

godz. 7.00 – Za ++ rodziców Marię i Ewalda Opolków, ojca Stanisława Lewko, Krystynę Jermak, oraz ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

17.30 – Za ++ Joannę Perzyński, jej dzieci, Karola i Stefanię Szymik, Karola i Hildegardę Chromy, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące

24.02. ŚRODA

godz. 7.00 – Za + Eugenię

17.30 – Za ++ córkę Annę, rodziców, teściów, + Beatę, oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron

25.02. CZWARTEK

godz. 7.00 – Za + Marię Freihofer – ofiara od sąsiadów

17.30 – Za ++ Teresę i Jana Gnutek i ++ z rodziny

26.02. PIĄTEK

godz. 7.00 – Za + Franciszka Kidonia i ++ z jego rodziny

17.30 – Za + Elżbietę Pacyna i ++ z rodziny

27.02. SOBOTA

godz. 7.00 – Za ++ brata Mieczysława Kubiak, siostrę Elżbietę oraz ++ z pokrewieństwa Kubiak i Gajda

17.30 – Za ++ Józefa Łuczak w 1 rocznicę śmierci i Annę Muszyńską w 1 rocznicę śmierci

28.02. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

godz. 8.00 – Za ++ Mariana Satława w kolejną rocznicę urodzin, żonę, rodziców i teściów

9.30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia dla Bogusławy i Marka Stachurskich z okazji 35 rocznicy ślubu

11.00 – Za ++ rodziców Ludwika i Anastazję, braci Tadeusza i Stanisława i za ++ z rodziny

12.30 – Za + córkę Agnieszkę Półtorak w 2 rocznicę śmierci i za ++ z rodziny

16.45 – Gorzkie Żale

17.30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Zuzanny z okazji 10 rocznicy urodzin