Związki niesakramentalne

DUSZPASTERSTWO ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALNYCH

czyli osób rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach, ale zapraszamy również  osoby rozwiedzione żyjące samotnie

Przez tę grupę chcemy wspomóc przeżywanie wiary ludzi, którzy znaleźli się w tych trudnych dla nich sytuacjach życiowych. Spotkania są w pierwsze czwartki miesiąca o 19.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Opiekun: ks. Marek Zientek

Dlaczego się spotykamy?

Dlatego, że Zbawiciel powierzył nam posługę miłosierdzia, a nie wykluczania.

Dlatego, że Jezus objawił bezwarunkową Miłość Boga do wszystkich grzeszników, którymi jesteśmy, bez wyjątków.

Dlatego, że nie odrzucił i nie potępił apostoła Piotra, pomimo że ten wyparł się go trzy razy w wieczór Wielkiego Czwartku.

Dlatego, że dzielił swój chleb ze wszystkimi grzesznikami.

Dlatego, że chciał wejść do domu Zacheusza.

Dlatego, że zbawił kobietę, którą wszyscy chcieli ukamienować, i że odpuścił jej wszystkie grzechy.

Dlatego, że przyjął umierającego obok Niego na krzyżu i że obiecał mu, iż będzie o nim pamiętał.

Dlatego, że On - czystość sama, pozwolił całować stopy skruszonej grzesznicy, którą świat miał w pogardzie.

Dlatego, że przypomniał, iż szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.

Dlatego, że potłukł wszystkie prawa, które czynią z człowieka hipokrytę, egoistę...

(tekst z duszpasterstwa związków niesakramentalnych diecezji Sion w Szwajcarii: Mirosław Ostrowski OP, Wy też jesteście w Kościele, Poznań 2011)

Dlatego, że chcemy żyć w prawdzie o sobie, Bogu i Kościele.

Dlatego, że pragniemy wykorzystać wszystkie dostępne nam środki i sposoby, aby żyć najbliżej Boga i we wspólnocie Kościoła.