PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W JASTRZĘBIU-ZDROJU na Szóstce

Rodzina Rodzinie

Nasza parafia uczestniczy w Programie Rodzina Rodzinie, przez który pomaga rodzinie Marwan Yacoub Ghaballi z Syrii. Otrzymaliśmy e-maila z podziękowaniem o następującej treści:

 

Drogi Darczyńco Programu Rodzina Rodzinie

4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny.

Z wyjazdu powstała przejmująca videorelacja, którą możesz obejrzeć na kanale YouTube Caritas Polska.

Szanowny Darczyńco,

po spotkaniu z rodzinami z Aleppo, składamy serdeczne podziękowania i zapewniamy, że Twoje wsparcie przywraca godność konkretnej rodzinie poszkodowanej w wojnie. Ta pomoc ratuje im teraz życie, bo w Aleppo nie ma pracy ani możliwości jej znalezienia. Rodziny proszą nas, by jeszcze kontynuować pomoc.

Wspólnoty syryjskie w Aleppo wdzięczne za pomoc modlą się za Ciebie, my jako zespół Caritas Polska dołączamy do tej modlitwy.

Paweł Kęska

Rzecznik prasowy Caritas Polska