piątek, czerwiec 09, 2023

REKOLEKCJE DLA NIESAKRAMENTALNYCH

arrow_forward

MODLITWA O UZDROWIENIE

arrow_forward

PIERWSZOCZWARTKOWE UWIELBIENIA

arrow_forward

PEREGRYNACJA

arrow_forward

Dziecko utracone - gupa wsparcia

arrow_forward

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 4 CZERWCA 2023r.

 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Po Mszach św. Zespół Caritas zbiera ofiary na najbiedniejszych parafian i rodziny z Ukrainy.
 • Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Dzieci, które zbierały obrazki w ramach akcji "Niedziela z owieczką" mogą dziś i za tydzień po Mszach św. w zakrystii wymienić je na nagrody.
 • Codziennie od poniedziałku do soboty od 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • We wtorek o 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Impulsy biblijne.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku ołtarze będą zlokalizowane: ołtarz I przy ul. Kusocińskiego (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Kusocińskiego w blokach o numerach parzystych (nr 2 - 60) oraz domków jednorodzinnych z ul. Kusocińskiego, ołtarz II przy ul. Marusarzówny (o pomoc prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w blokach o numerach nieparzystych (nr 1 - 41) oraz Al. Jana Pawła II; ołtarz III przy posesji państwa Szmuk (o pomoc w budowie ołtarza prosimy mieszkających przy ul. Marusarzówny w domach o numerach parzystych (nr 2 - 24); ołtarz IV przy ul. Czecha (o pomoc prosimy mieszkańców domów przy ulicach Czecha, Królowej Jadwigi, Jagiełły, Jagiellończyka i Batorego). Z tyłu kościoła na stoliku znajduje się skarbona, do której można wrzucać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje ołtarzy na Boże Ciało.
 • Uczestnicząc w procesji składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Do procesji po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy szczególnie dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu. Wszystkich parafian zachęcamy do udekorowania okien. Po procesji będą jeszcze Msze św. o 11.00, 12.30 i 17.30. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas uczestniczenie we Mszy św. Od dziś jest wystawiony w kościele koszyk, do którego prosimy składać płatki kwiatów do sypania przez dzieci w procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała, aż do następnego czwartku zapraszamy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczynającej się o 17.00 na procesję teoforyczną wokół kościoła.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.
 • Polecamy nowy numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży.
 • Zbliża się czas wakacji, a zarazem obozów letnich i kolonii naszych dzieci. Przypominamy rodzicom o obowiązku zapewnienia swoim pociechom swobodnego korzystania z praktyk religijnych. Aby to ułatwić, na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są gotowe druki, które można przesłać do kierownictwa kolonii i obozów.