Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na archidiecezję.
Dziś o 17.00 zapraszamy na nieszpory.
Od poniedziałku do soboty o 17:00 zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest również codziennie w dni powszednie od 6:30 do 6:55 oraz od 17:00 do 17:25., a w niedziele 15 minut przed wszystkimi Mszami dopołudniowymi (przed Mszami św. o 17:30 w niedziele i święta nakazane nie ma spowiedzi). W czwartek po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo, w czasie którego będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz błogosławieństwo Boże dla powołanych z naszej parafii oraz kapłanów i sióstr pracujących w naszej wspólnocie parafialnej. W piątek po Mszy św. o 7:00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę o 6:10 Legion Maryi zaprasza na Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP.
W najbliższą sobotę nie będzie obchodu chorych. Został on przeniesiony na sobotę 11 czerwca. Już teraz można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną.
Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu i miesiącu na remonty i inwestycje w naszym kościele.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską (tzw. Świętopietrze).
W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 9:00 do 11:00.
Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Przez całe wakacje nie będzie w niedzielę Mszy św. o 12:30. Przez całe wakacje Msze św. w niedziele będziemy odprawiali o 8:00, 9:30, 11:00 i 17:30. W poniedziałek, środę i piątek Msze św. będą odprawiane tylko o 17.30, a we wtorek i czwartek tylko o 7:00. Sobota pozostaje bez zmian (7:00 i 17:30). Wyjątkiem są pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, w które to dni będą dwie Msze św.: 7:00 i 17:30. Prosimy o sprawdzanie tych godzin w intencjach mszalnych wywieszanych w gablotkach i publikowanych na stronie internetowej.
Zbliża się czas wakacji. Dla ułatwienia rodzicom, wysyłającym swoje pociechy na kolonie i obozy, z tyłu kościoła znajdują blankiety, które można wypisać i przekazać kierownictwu kolonii i obozów, aby ułatwić dzieciom korzystanie w czasie ich trwania ze swobody praktyk religijnych.
W dniach od 1 do 4 sierpnia parafia planuje kolejną Pielgrzymkę Pieszą Szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do zapisów i prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł. Zapisać można się w zakrystii lub pod numerem telefonu podanym na plakacie.We wtorek 4 sierpnia o 7:00 będzie autokarowy wyjazd z naszej parafii na spotkanie z pielgrzymami na jasnogórskim wzgórzu. O 9:30 będziemy uczestniczyć we Mszy św. przed cudownym obrazem MB Częstochowskiej. Koszt wyjazdu wyniesie 50 zł. Można się na niego zapisać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
Polecamy wszystkim nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży. Jest również „Gość Niedzielny. Historia” w cenie 14 zł.
Proszono nas o ogłoszenie, że Rodzina Radia Maryja organizuje 12 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły są na plakacie.